ZABAWY I KONKURSY PODCZAS WESELA

DJ Duet Wesele Event Impreza Firmowa na Sylwestra Andrzejki Walentynki Ostatki Karnawał Urodziny Imieniny Jubileusz Bolesławiec Wałbrzych Wrocław Legnica Lubin Jelenia Góra Świdnica Dzierżoniów Kłodzko Głogów Karpacz Szklarska Poręba Kudowa Świeradów Zdrój Jawor Polkowice Monika Nowak Andrzej Śmigielski
 

Zabawy i konkursy podczas wesela… Robić czy nie robić ?

 
          Podczas organizowania przyjęcia weselnego często pojawia się temat zabaw i konkursów.
Odpowiadając na tytułowe pytanie nasza odpowiedź brzmi: to zależy od Ciebie, od Was, czy chcecie czy też nie – haa… to pomogliśmy 😉
Zazwyczaj spotykamy się z mieszanymi uczuciami, rzadko nam się zdarzało, aby Młoda Para była na 100% pewna, że tego typu dodatkowe atrakcje koniecznie muszą być lub też kategorycznie sobie tego nie życzą.
Dlatego też postanowiliśmy udzielić kilka rad w tym temacie.

          Zabawy oraz konkursy jest to naprawdę wspaniały sposób na zintegrowanie wszystkich gości i udaną zabawę, o ile są przeprowadzone w odpowiedni sposób. Jeżeli osoby prowadzące zabawy i konkursy nie mają doświadczenia i wyczucia w tym, co robią to faktycznie można najzwyczajniej zepsuć miłą i dobrą atmosferę uroczystości.

          W tym wpisie oczywiście postaramy się zachęcić do robienia zabaw i konkursów, bo z doświadczenia i obserwacji oraz feedbacku od gości weselnych wiemy, że to naprawdę świetna rzecz a pomysłowość gości weselnych często przyprawia o ból brzucha i żuchwy… ze śmiechu oczywiście.

          Zatem aby zabawy były ze smakiem i humorem oraz żeby zintegrowały gości i przyczyniły się do długo zapamiętanej i udanej zabawy wystarczy zapoznać się z naszymi poniższymi poradami i sugestiami, które mamy nadzieję, że przychylą się do odpowiedzi na „TAK” na tytułowe zapytanie:

1). Nie powinno się bezpośrednio zabaw i konkursów kojarzyć z oczepinami, o ile są.
To nie może być jeden długi blok poświęcony samym zabawom i konkursom ponieważ osoby, które nie biorą w nich udziału po pewnym czasie najzwyczajniej mogą się znudzić, a nie można przecież do takiej sytuacji dopuścić.
Dlatego też zabawy powinny być organizowane spontanicznie w zależności od zachowań gości, co jakiś czas wkomponowywane w trakcie trwania wesela i decyzja o momencie wkroczenia z zabawą czy konkursem w pełni należy do osób prowadzących, które muszą dobrze wyczuć ten właściwy moment.

2). Najlepiej zabawy i konkursy dopasować do wieku oraz płci, chociaż nie jest to ścisłą regułą.
Doświadczone osoby prowadzące dokładnie obserwując gości mogą specjalnie dobrać np. jedną osobę „niepasującą”, żeby nie powiedzieć inną od reszty.
Taka osoba musi oczywiście być odważna, miła, wesoła i co najważniejsze z dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie.
W takich sytuacjach możemy także wcześniej skonsultować to z osobą, którą wybierzemy żeby nie czuła się niekomfortowo, ale to wszystko zależy od sytuacji i nie da się tego odgórnie na sztywno zaplanować.

3). Prowadzone przez nas zabawy i konkursy muszą być „ze smakiem” i nie wolno nam dopuścić do nieprzyzwoitych, wstydliwych czy stresujących sytuacji dla gości – jest to niedopuszczalne, chodzi przecież o świetną zabawę.
Nawet jeśli trafi się taka osoba spośród gości i sama coś zaproponuje, to świetnie, ale reszta może różnie zareagować, więc trzeba wiedzieć na ile można sobie pozwolić.

4). Należy cały czas odpowiednio obserwować zachowania gości i adekwatnie reagować.
Np. chcąc prowadzić stosunkowo późno zabawę czy konkurs, w którym za karę trzeba wypić kieliszek wódki, a goście są już po kilku głębszych, ale nadal chcą się doskonale bawić to jaki problem zamiast wódki dać im na pół zmieszaną ze zwykłą wodą albo nawet samą zwykłą wodę, sok z ogórków, cokolwiek mniej wyskokowego?
W innym przypadku, kiedy w zabawie czy konkursie będzie brała udział starsza para lub dzieci, to też nie można dopuścić do tego, aby charakter zabawy miał podtekst erotyczny czy wręcz seksualny.
Chociaż może w śród gości przytrafić się para, która często w taki sposób tańczy, a to da się przecież zauważyć, to można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

5). Jeżeli chodzi o ilość oraz częstotliwość zabaw i konkursów, to nie należy z góry narzucać takich ograniczeń.
Goście weselni sami to zweryfikują poprzez swoje zachowanie i wyrażenie chęci do zabaw i konkursów.
Osoby prowadzące zabawy i konkursy muszą obserwować reakcje uczestników aby najzwyczajniej wyczuć obecną sytuację i się do niej dostosować.

          Mamy nadzieję, że udało nam się chociaż trochę skłonić Ciebie czy Was do takich zabaw i konkursów podczas wesela, bo jeżeli zostaną odpowiednio przygotowane i poprowadzone to nie ma się czego obawiać, tylko dobrze się bawić 😉

 

Gwarantujemy super zabawę oraz niebanalne oświetlenie i tematyczny nastrój.


DJ Duet na wesele, imprezę, event – wodzirej, konferansjer – Dolny Śląsk:
Bolesławiec Wałbrzych Wrocław Legnica Lubin Jelenia Góra Świdnica Dzierżoniów Kłodzko Głogów Karpacz Szklarska Poręba Kudowa Świeradów Zdrój Jawor Polkowice

 


O NAS   |   PORADY   |   SPRZĘT   |   KONKURSY   |   GALERIA   |   WWW   |   KONTAKT